Проекти бань, саун

4 изображений

9 изображений

4 изображений

2 изображений

5 изображений

Сучасні лазні зводяться переважно з натуральної деревини. Це обумовлюється естетичною привабливістю, екологічною безпекою та відмінними експлуатаційними характеристиками матеріалу. Однієї з найбільш популярних його різновидів є клеєний брус. Якими перевагами він володіє? У чому полягають особливості зведення лазень з даного матеріалу?

Будівництво лазні з клеєного бруса

Сьогодні лазня є невід’ємною складовою заміського ділянки. Часто при зведенні таких будівель перевага віддається саме клеєного профільованому брусу. Матеріал виготовляється з ламелей, з’єднаних між собою особливими клейовими сумішами і спресований під високим тиском. Їх отримують в процесі розпилювання колод на верстаті і ретельної подальшої сушки. Склеювання елементів виконується в напрямку проти волосся, що збільшує міцність готових виробів.

У Києві під будівництво лазень використовується брус з різних порід. Найпривабливішим є комбінований тип, де зовнішня сторона — сосна або ялина, а внутрішня — липа. Загальні переваги реалізації проектів на підставі даного продукту — це:

  • висока міцність і тривалий термін експлуатації;
  • простота і велика швидкість збірки;
  • низькі показники рівня усадки, що дозволяють використовувати споруду практично відразу після зведення;
  • здатність протистояти біологічних руйнувань, цвілі і грибків, впливу комах;
  • відсутність необхідності в додатковій обробці.

Лазні, зведені з клеєного бруса швидко прогріваються. Вони ефективно утримують тепло, що обумовлюється щільною клейкою ламелей, що виключає наявність щілин. Подібні споруди не вимагають застосування складних технологій утеплення. Все, що потрібно виконати — ізолювати стики між елементами.

Особливості будівництва лазні з профільованого бруса

Будівництво лазень під ключ в Києві часто проводиться з клеєного бруса. Збірка будівель в даному випадку практично не відрізняється від технології зведення проектів зі зрубу. Але є тут і деякі особливості, що обумовлюються характеристиками матеріалу.

Для будівництва підбираються елементи найменшого перетину. Це дозволяє забезпечити якісну теплоізоляцію. При використанні колоди використовуються, навпаки, великі деталі. Щоб отримати гарні рівні стіни, потрібно здійснювати перевірку рівнем через кожні кілька вінків. Додаткові нагелі, монтовані з певною періодичністю, гарантують надійність готових споруд. За теплозбереження лазні відповідає щільність прилягання бруса. Для досягнення хороших результатів обов’язково виконується подпрессовка.

Будівництво лазні лише здається простим і необтяжливим. Насправді тут потрібно дотримуватися безліч правил, в тому числі послідовність складання. Тому довіряти цей процес необхідно професіоналам.